ЕМА: Украдените податоци пред објавувањето се „монтирани“ против доверба во вакцините

пред 8 месеци

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска потврди дека податоците објавени на интернет по кибер нападот врз нив минатиот месец вклучуваат внатрешна и доверлива е-пошта од ноември за процесот на проценка на вакцините против Ковид-19.

ЕМА, која одобрува лекови, медицински помагала и вакцини за ЕУ, не даде повеќе детали, но изрази голема загриженост во изјавата за последиците што може да резултираат од објавувањето на податоците.

„Пред објавувањето на податоците, сторителите прилагодија одредена преписка на начин што може да ја наруши довербата во вакцините“, се вели во соопштението на ЕМА.

Агенцијата на ЕУ во декември потврди дека била цел на кибер напад и дека случајот се истражува со помош на полицијата.

Share

AnimeFLV: Aachi and Ssipak (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime to watch

Great Journey of Teenagers 2nd Season Episode 6

KissAnime: Tomie anime episode 2 online free at https://kissanime.mx kissanime jojo

Watch Jungle no Ouja Taa-chan Episode 50

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/137088216-anime-freak

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/1417113.page

Scroll to Top