Ерменија и Азербејџан се согласија да одат на разговори во Москва

пред 5 месеци

Министерствата за надворешни работи на Ерменија и Азербејџан денеска потврдија дека шефовите на нивните дипломатии ќе отпатуваат во Москва на разговори за надминување на актуелниот конфликт во Нагорно-Карабах, соопошти руското Министерство за надворешни работи.

Британските медиуми пренесоа дека рускиот претседател Владимир Путин ги повика двете делегации на преговори за решавање на конфликтот во спорниот регион.

-Баку и Ереван потврдија дека ќе учествуваат во преговорите во Москва. Подготовките се во тек, изјави портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

Азербејџан на разговорите ќе го претставува министерот за надворешни работи Џејхун Бајрамов, а Ерменија нејзиниот шеф на дипломатијата Зораб Мнацаканијан.

Share

My Hero Academia 4 (Dub) Episode 25 at website https://crunchyrollfree.com black clover free episodes vrv

Our Last Crusade or the Rise of a New World Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix wolf children

Scroll to Top