Закерберг ќе донира уште 100 милиони долари за организирање на изборите во САД

пред 3 месеци

Основачот на Фејсбук Марк Закерберг објави дека ќе донира уште 100 милиони долари за локалните изборни администрации во САД. Ова е дополнување на 300 милиони долари кои минатиот месец ги ветија Закерберг и неговата сопруга Присила Чан, за одржување на изборите на 3 ноември. Средствата ќе бидат искористени за купување машини за гласање, маски и друга заштитна опрема за вработените во избирачките места. Закерберг негираше дека има политички мотив за своите донации. Тој во објава на социјалната мрежа нагласи дека неговата одлука е диктирана од ситуацијата со коронавирусот и недоволното јавно финансирање за организација на изборите. Текстот Закерберг ќе донира уште 100 милиони долари за организирање на изборите во САД е превземен од А1он .

Share

The Misfit of Demon King Academy (https://gogoanime.be/m/VXQj) Episode 13 at website https://gogoanime.be. See more kenja no mago gogoanime

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25 at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven bna

Scroll to Top