Здравко Кривокапиќ: Ѓукановиќ ме предложи за мандатар на новата црногорска валда

пред 12 месеци

Носителот на една од трите победнички листи на парламентарните избори во Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, објави на Твитер дека по консултациите, претседателот Мило Ѓукановиќ го предложил за мандатар на новата влада што ќе ја предводи земјата.

„По консултациите, денеска бев предложен од претседателот на Црна Гора како мандатар за состав на новата Влада на Црна Гора. Предлогот ќе биде официјално испратен денеска до претседателот на Парламентот на Црна Гора”, напиша Кривокапиќ.

Кривокапиќ наведе дека новата влада, прва во Црна Гора во последните 30 години во која нема да учествува ДПС на Мило Ѓукановиќ, ќе биде формирана најдоцна до 8 ноември.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Tenchi in Tokyo kissanime Episode 26 black clover kissanime

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

AniWatch: Millennium Actress anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime

Uta no Prince Sama Legend Star Episode 13

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/animeflixnl/

Pastebin: https://pastebin.com/u/animeflixnl

Scroll to Top