Здравствената состојба на Макрон стабилна

пред 5 месеци

Здравствената состојба на претседателот на Франција, Емануел Макрон, и натаму е стабилна, откако минатата недела дозна дека е позитивен на Ковид-19, соопшти денеска француското претседателство.

„Здравствената состојба на претседателот и натаму е стабилна“, изјави претставник од француското претседателство.

Макрон (43) во четвртокот дозна дека е позитивен на коронавирусот и оттогаш е во самоизолација во претседателската вила, во близина на Версајската палата.

Share

AnimeDao weathering with you animedao: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview (https://animedao.nl/m/Q0np/ep-1)

AnimeHeaven animehaven: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/pnVY/ep-1)

Scroll to Top