Карајев: Ако е неопходно полицијата ќе пука врз демонстрантите

пред 11 месец

Министерот за внатрешни работи на Белорусија, Јури Карајев синоќа изјави дека власта нема да се двоуми да употреби боева муниција против демонстрантите, ако биде неопходно за да се задушат протестите поради реизборот на Александар Лукашенко.

Тој додаде дека полицијата за време на протестите била премногу толерантна кон демонстрантите и најави пожесток одговор.

Карајев истакна дека голем број полицсајци се повредени за време на протестите.

Протестите во Белорусија траат од 9 август, откако Лукашенко беше реизбран за претседател, а опозицијата тврди дека изборите се фалсификувани и бара негова оставка.

Share

Website https://animetv.cc: Watch Power Battle Watch Car (Dub) animetv Episode 26 mchia anime tv

Turnover Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven: Wonder Egg Priority (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime heaven website

Piqs: https://piqs.de/user/animefreakws

Cycling74: https://cycling74.com/author/60e7b942a87778412f9b1c5b

Scroll to Top