Кипар го укинува полицискиот час

пред 3 месеци

Во рамките на постепеното олабавување на мерките, на Кипар од утре се укинува полицискиот час, дозволено е одржување прослави, свадби, крштенки и сл, а се отвораат и ноќните клубови, јави дописничката на МИА од Атина.

За одржување на прослави и свадби, постојат ограничувања на бројот на гости во зависност од тоа дали е на отворено или затворено, а ноќните клубови ќе работат само со гости кои ќе седат на маса и за внатрешните простори задолжителен е „SafePass“, односно потврда за вакцинација, негативен резултат од тест или прележан Ковид-19.

Од почетокот на пандемијата, Кипар има регистрирано 72.919 случаи на Ковид-19, а починаа 365 лица.

Заклучно со вчера, 56,5 проценти од граѓаните примиле една доза од вакцината, а 37,1 отсто од населението е целосно вакцинирано.

Share

Wooser's Hand-to-Mouth Life Special Episode Full

AnimeFLV: Fate/Zero Season 2 anime episode 12 online free at https://animeflv.uk watch anime online

Watch Nutcracker Fantasy Episode Full

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCVm_RmjBiLBkalNxAckgQlQ/about

Band: https://band.us/band/84565054

Scroll to Top