Клајн: Бајден ќе именува координатор за Ковид-19

пред 10 месеци

Шефот на Кабинетот на Џо Бајден, Рон Клајн рече дека новоизбраниот американски претседател ќе именува координатор за Ковид-19 кој ќе раководи со тимот на новата администрација за справување со коронавирусот.

Тој за Ем-Ес-Ен-Би-Си изјави дека координаторот ќе има директен пристап до претседателот и секојдневно ќе го информира за ситуацијата.

– Исто така, ќе се формира тим за координација на дистрибуцијата на вакцини, решавање на проблеми во синџирот на снабдување и подобрување на пристапот до тестирање, рече Клајн.

Share

Website https://animepahe.cc: Watch Chocotan! animepahe Episode Full dubbed anime

Website https://animetv.cc: Watch Case Closed (Dub) animetv Episode 258 watch anime

AnimeBee: To Heart 2 anime episode 13 online free at https://animebee.to animes online

GoGoAnime: Nezumi Monogatari: George to Gerald no Bouken anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime food wars

Mobypicture: http://www.mobypicture.com/user/gogoanimelol

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/113223833513244008040

Scroll to Top