Ковид-19 беснее во Хрватска: Во последните 24 часа 42 починати и 2543 новозаразени

пред 5 месеци

Во Хрватска во последното деноноќие има 2543 новозаразени со коронавирусот соопштија здравствените власти. Во моментов во земјата има 15 678 активни случаи од кои 1396 се на болничко лекување.

За 24 часа починале дури 42 лица. Од 25. февруари кога беше забележан првиот случај на заразата во Хрватска до денеска има вкупно 67 247 заболени, а починале 794 пациенти. Во самоизолација се 31 427 лица.

Share

AnimeFreak animefreak boku no hero: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! (https://animefreak.ws/m/Gdwr) Episode 3

AnimeDao re zero animedao: Watch Attack on Titan Episode 7 (https://animedao.nl/m/BP/ep-7)

Scroll to Top