Конли: Трамп веќе овој викенд може да се врати на јавните настапи

пред 11 месец

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја заврши терапијата на лекување од Ковид-19 и веќе овој викенд може да се врати на своите јавни должности, изјави денеска неговиот лекар, Шон Конли. Докторот кажа дека Трамп исклучително добро реагирал на терапијата и дека е во стабилна состојба, како и дека не покажува знаци на напредок на болеста, пренесе Би-Би-Си. Според него, утре ќе биде 10-от ден откако му беше утврдена дијагнозата, а врз основа на напредната дијагностика што ја користи медицинскиот тим, тој ќе може да се врати на јавните должности. Трамп денеска повторно треба да биде тестиран на Ковид-19, а, како што рече, се надева дека викендов веќе ќе може да одржи нов предизборен митинг, најверојатно на Флорида. Текстот Конли: Трамп веќе овој викенд може да се врати на јавните настапи е превземен од А1он .

Share

Bubblegum Crash Episode 3

Website https://animepahe.cc: Watch Kiitaro's yokai picture diary animepahe Episode 12 animepahe

AnimeKisa: Sword Art Online: Alicization - War of Underworld Reflection anime episode Full online free at https://animekisa.in anime sites

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Forums eugensystems: https://forums.eugensystems.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=102006

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimelol/badges

Scroll to Top