Конте: На повидок е нов бран на пандемијата

пред 3 месеци

Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека наскоро може да се очекува нов бран на пандемијата со Ковид-19 во земјата и истакна дека се неопоходни нови мерки за да се спречи ширењето на вирусот.

Во изминатите 24 часа во Италија регистрирани се 12.000 новозаразени лица, а од последици од новиот коронавирус починале 448 пациенти.

Нивото на заразност во Италија изнесува 13,7 проценти.

зголемен број на заразени и смртни случаи се забележани во Англија, Франција и Германија.

Share

AniWatch aniwatch.me: Watch Umibe no Étranger Episode Full

WCOStream wcostream amazing world of gumball: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24 (https://wcostream.cc/m/xLrG/ep-24)

Scroll to Top