Косовската претседателка Вјоса Османи заразена со коронавирус

пред 7 месеци

Вршителката на должноста претседател на Косово и претседателка на косовското Собрание, Вјоса Османи е заразена од Ковид-19, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста ја објави самата Османи преку нејзината сттраница на Фејсбук, каде што наведе дека, поради контакт со блиски кои се заразени од корнавирусот, го извршила тестирањето и резултатот бил позитивен.

Османи најави дека во наредните две недели работните обврски ќе ги извршува од својот дом, а состаноците ќе ги одржува преку електронските платформи.

Share

AnimeFreak one piece animefreak: Attack on Titan (Dub) (https://animefreak.ws/m/NpQ3) Episode 25

KissAnime kissanimedub: Boruto: Naruto Next Generations Episode 195

Scroll to Top