Леонид Ринк тврди дека Навални не можел да биде отруен со неговиот агенс „новичок“

пред 4 месеци

Авторот на отровниот агенс „новичок“, Леонид Ринк, денеска изјави дека Организацијата за забрана на хемиско оружје во испитуваните примероци на Алексеј Навални не откри фосфорни фрагменти што би укажувале на тоа дека врз него бил употребен агенсот. Ринк за телевизијата „Русија 1“ изјави дека од западни извори слушнал дека во примероците на Навални е пронајдена трага од амид. -Може да го дувате случајот, но нема да најдете друга компонента на фосфорот, рече Ринк. Во случај на труење со „новичок“, смета тој, фрагментот од фосфор би останал во телото и би можел да се открие и пред амидот, а сега е доцна да се бараат некои други траги, бидејќи тие се целосно отстранети. -Поминаа толку многу недели, така што, како што велат, клиентот е чист подолго време, додаде Ринк. Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) објави дека во телото на рускиот опозиционер и блогер Алексеј Навални е пронајдена супстанца слична по карактеристика на „новочок“, но која не се наоѓа на списокот на забранети хемикалии. Текстот Леонид Ринк тврди дека Навални не можел да биде отруен со неговиот агенс „новичок“ е превземен од А1он .

Share

Hero Return (https://gogoanime.be/m/oogY) Episode 12 at GoGoAnime boku no hero academia season 4 gogoanime

Watch The Testament of Sister New Devil (Dub) Episode 9 at website https://animeplanet.cc anime planet jojo diamond is unbreakable

Scroll to Top