Лидерот на Златна зора и дел од поранешните пратеници виновни за формирање криминална организација

пред 5 месеци

За формирање и водење на криминална организација, виновни се лидерот на Златна зора Никос Михслољакос и дел од поранешните пратеници, меѓу кои и Илиас Касидиарис, Јанис Лагос, Илиас Панајотарос итн, соопшти претседареката на судот на денешното рочиште во процесот против Златна Зора, јави дописничката на МИА од Атина.

Соопштувањето на пресудата беше проследено со аплаузи од семејството на убиениот музичар Павлос Фисас.

Дел од поранешните пратеници од Златна зора се виновни само за учество во криминална организација.

Првичните коментари во Грција се дека станува збор за историска одлука. Рочиштето во атинскиот суд продолжува.

Share

Watch World Trigger 2nd Season Episode 1 (https://animeflix.nl/m/2lpW/ep-1) at website https://animeflix.nl the god of highschool animeflix

Back Arrow Episode 2 at website https://animefreak.ws kiss x sis animefreak

Scroll to Top