Лидерот на Републиканците во Претставничкиот дом: Трамп е одговорен за нападот на Капитол, но отповикувањето е грешка

пред 6 дена

Лидерот на Републиканците во американскиот Претставнички дом Кевин Мекарти на денешната расправа за импичмент на претседателот оцени дека Доналд Трамп е одговорен за нападот врз Капитол, но и дека неговото отповикување би било грешка.

– Претседателот е одговорен за нападот на толпата врз Капитол. Тој напад беше недемократски, не-американски и криминален, рече Мекарти.

Сепак, тој вели дека неговото отповикување само ќе предизвика понатамошни поделби во САД и ги повика пратениците да се фокусираат на обединување на Американците.

Share

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (https://animefreak.ws/m/7yJw) Episode 24 at AnimeFreak anime freaks website

A Silent Voice (https://kissanimeonline.com/m/8Qzj) Episode Full at website https://kissanimeonline.com kissanime fairy tail

Scroll to Top