Макрон ги повика Французите да бидат горди на тоа што се

пред 9 месеци

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика во новогодишното обраќање Французите да бидат горди на тоа што се по заминувањето на „најтешката година“.

Тој во поголемиот дел од својот 16-минутен говор ги призна жртвите кои ги барал од луѓето да ги направат, со цел да и се спротивстават на пандемијата на коронавирусот.

Макрон именуваше неколку луѓе кои се потрудиле да им помогнат на останатите за време на кризата, а посебно првиот граѓанин кој се вакцинирал.

Францускиот претседател истакна дека нема да дозволи програмата за вакцинирање да се забави.

Share

Website https://gogoanime.be: Watch Mob Psycho 100: The Spirits and Such Consultation Office's First Company Outing - A Healing Trip That Warms the Heart (Dub) gogoanime Episode Full gogoanime hunter x hunter

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Higurashi no Naku Koro ni Kira animeflix Episode 4 my hero academia animeflix

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Gumroad: https://gumroad.com/animefreakws

Stationfm ning: http://stationfm.ning.com/profile/animeflixnl

Scroll to Top