Макрон е во стабилна состојба

пред 5 месеци

Претседателот на Франција, Емануел Макрон и понатуму има одредени симптоми карактеристични за Ковид-19, но неговата состојба е стабилна, изјави портпаролот на Владата, Габриел Атал.

Макрон (43) на 17 декември објави дека е позитивен на новиот коронавирус и оттогаш е во самоизолација во претседателската вила.

Тој ги извршува должностите преку видео врска.

Share

KissAnime kissanime monster: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://kissanimeonline.com/m/Ogg1) Episode 11

AnimeDao detective conan animedao: Dr. Stone (Dub) Episode 24

Scroll to Top