Марија Габриел е првата еврокомесарка позитивна на Ковид-19

пред 4 месеци

Еврокомесарката за иновации, истражувања, култура, образование и млади, Марија Габриел, соопшти дека е позитивна на коронавирусот.

“По првиот негативен тест на Ковид-19 во понеделникот, мојот втор тест беше позитивен. Од понеделник јас сум во изолација и ќе останам дома, по утврдената процедура. Грижете се за вашето здравје”, напиша Габриел вчера на Твитер

Бугарската политичарка е првиот член на Европската комисија заразен со коронавирусот, иако неколкумина од нив објавија дека се во самоизолација, пренесува Политико.еу.

Претседателот на ЕК, Урсула фон дер Лајен, и посака на Габриел брзо закрепнување.

Share

Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 14 (https://animeflix.nl/m/MO2N/ep-14) at website https://animeflix.nl. See more animeflix sword art online

The Rising of the Shield Hero Season 2 (https://animeheaven.pro/m/ddEk) Episode 1-Preview at website https://animeheaven.pro. See more animeheaveneu

Scroll to Top