Мајк Пенс ќе присуствува на инаугурацијата на Бајден

пред 5 месеци

Актуелниот потпретседател на САД, Мајк Пенс ќе биде присутен на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден, изјави висок претставник на администрацијата.

Актуелниот претседател Доналд Трамп, пак, во петокот најави дека нема да се појави на инаугурацијата на Бајден на 20 јануари.

Share

KissAnime food wars kissanime: Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24

AnimeFreak animefreak avatar: Kuroko's Basketball 2 Episode 25

Scroll to Top