Меконел го одложи гласањето за предлогот на Трамп

пред 9 месеци

Лидерот на републиканското мнозинство во американскиот Сенат, Мич Меконел вчера го одложи гласањето на предлогот на американскиот претседател Доналд Трамп за зајакнување на проверките на помошта за Ковид-19 и го повика Сенатот да го поништи неговото вето за Законот за одбрана.

Трамп на Твитер напиша дека Сенатот мора да одобри повисока помош за граѓаните што побрзо „освен ако републиканците не сакаат смрт“.

Меконел го блокира разгледувањето на мерките за зголемување на помошта и побара Сенатот да го разгледа тоа прашање, како и прашањата што ги покрена Трамп – интегритет на изборите и ограничувања за големите технолошки компании.

Share

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeBee: Mezzo DSA anime episode 13 online free at https://animebee.to animes online

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix dragon ball super

Animepahe: Macron 1 anime episode 26 online free at https://animepahe.cc online anime

Wefunder: https://wefunder.com/gogoanimelol

Lamchame: https://www.lamchame.com/forum/members/animefreakws.1004577/

Scroll to Top