Нови парламентарни избори во Бугарија на 14 ноември

пред 2 дена

Бугарскиот претседател Румен Радев ги распиша денеска третите парламентарни избори оваа година, кои ќе се одржат на 14 ноември.

Овие избори се одржуваат по неуспешните обиди на партиите по изборите во април и јули да формираат влада, соопшти денеска претседателската прес служба.

Share

Website https://animedao.nl: Watch Pretty Rhythm: Aurora Dream - Prism Shougekijou (Dub) animedao Episode 26 your name animedao

AnimeHeaven: Deadman Wonderland: The Red Knife Wielder anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

WCOStream: Street Fighter II: The Animated Series anime episode 29 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Website https://aniwatch.pro: Watch SHIMONETA: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Doesn't Exist (Dub) aniwatch Episode 12 dubbed anime

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17131/kissanime

Community opengroup: https://community.opengroup.org/gogoanimelol

Scroll to Top