Новозаразени 137 лица во Косово

пред 11 месец

Во Косово во изминатите 24 часа се потврдени 137 новозаразени и само една жртва на Ковид-19, соопштија здравствените власти.

Со тоа вкупниот број досега во земјата достигна 16.891 заразен и 653 починати како последица на новиот коронавирус.

Досега во Косово се оздравени 14.666 пациенти, а активно носители се 1.572 лица.

Во текот на последното деноноќие се извршени 869 тестирања, а од почетокот на пандемијата се спроведени 80.058 ПЦР-тестови.

Share

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AniWatch: Hatsukoi Limited anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime free

4Anime: Ninja Girl & Samurai Master 2nd anime episode 26 online free at https://4anime.biz anime websites

Website https://animedao.nl: Watch Mobile Suit Gundam Wing: Endless Waltz (Dub) animedao Episode 3 hunter x hunter animedao

Linktr: https://linktr.ee/gogoanimelol

Gogoanimelol xtgem: http://gogoanimelol.xtgem.com/

Scroll to Top