Нов црн рекорд во Србија – 2.823 новозаразени за 24 часа

пред 7 месеци

Во изминатите 24 часа 14 лица починаа во Србија од последици од новиот коронавирус, соопштија властите.

Во тој период биле тестирани 13.091 лице, од кои 2.823 биле позитивни на Ковид-19, што е нов дневен рекорд, покажуваат податоците на здравствените власти.

Од почетокот на епидемијата, 915 лица починаа во Србија како резултат на инфекција со коронавирусот. Стапката на смртност е 1,37 проценти.

Share

AnimeHeaven dubbed anime: The Promised Neverland Season 2 (https://animeheaven.pro/m/Qmbw) Episode 11

AnimeDao animedao website reddit: Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) (https://animedao.nl/m/nXyO) Episode 10

Scroll to Top