ОН повикува на воздржаност по убиството на иранскиот научник Фахризадех

пред 3 месеци

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереро повика на воздржаност по убиството на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризадех, познат како „таткото“ на иранската тајна програма за нуклеарно оружје.

-Видовме извештаи дека ирански нуклеарен научник е убиен во близина на Техеран. Повикуваме на воздржаност и укажуваме на потребата да се избегнат какви било активности што може да резултираат со ескалација на тензиите во регионот, изјави портпаролот на генералниот секретар на ОН, Фархан Хак, пренесоа американските медиуми.

Share

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 3 at website https://gogoanime.be darling in the franxx gogoanime

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) (https://animefreak.ws/m/b5pX) Episode 8 at AnimeFreak anime freaks website

Scroll to Top