Осумгодишниот син на Ципрас позитивен на Ковид-19

пред 8 месеци

Лидерот на Сириза Алексис Ципрас, преку социјалните мрежи објави дека неговиот син Орфеас е позитивен на Ковид-19, односно како што напиша „коронавирусот денеска го посети и нашиот дом“, јави дописничката на МИА од Атина.

Осумгодишниот син на поранешниот грчки премиер, синоќа имал благи симптоми, денеска се тестирале сите, а според резултатите, Ципрас, неговата партнерка и помалиот син се негативни, додека пак поголемиот е позитивен.

-Добар е и како повеќето деца се очекува лесно да го помине, напиша Ципрас на Фејсбук.

Лидерот на СИРИЗА, паралелно превентивно ќе биде во карантин, бидејќи како што објасни, иако ги прими двете дози од вакцината, сепак нема стекнато целосен имунитет.

-Сигурен сум дека сè ќе биде во ред, напиша поранешниот грчи премиер на крајот од неговиот пост на Фејсбук.

Share

TwistMoe: Pokemon Journeys: The Series (Dub) anime episode 60 online free at https://twistmoe.net anime

Watch Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team - Miller's Report Episode Full

ANIMEFLIX: The Ambition of Oda Nobuna anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix free

Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~ (Dub) Episode 12

Gumroad: https://gumroad.com/animeflixnl

Gitlab redox-os: https://gitlab.redox-os.org/animefreakws

Scroll to Top