Папа Франциск: Запрепастен сум од насилството во САД

пред 8 месеци

Папата Франциск денеска изјави дека е „запрепастен“ од нападот на демонстрантите врз американскиот Конгрес, кој беше извршен на почетокот на неделава од приврзаниците на претседателот во заминување Доналд Трамп и го осуди насилството, кое тој го нарече напад врз демократијата.

– Бев запрепастен, бидејќи тоа се луѓе кои се толку посветени на демократијата, рече Папата за италијанската телевизија Канал 5.

Според него, „секогаш нешто оди наопаку … кога луѓето работат против заедницата, против демократијата, против општото добро“.

На неодамнешните настани во Вашингтон реагираа и бројни светски официјални лица на социјалните мрежи, кои главно велеа дека се изненадени, загрижени и шокирани од тековните настани, давајќи му поддршка на новоизбраниот претседател Џо Бајден.

Share

Website https://wcostream.cc: Watch To LOVE-Ru: Multiplication - Mae kara Ushiro kara wcostream Episode Full mickey and the roadster racers wcostream

Record of Ragnarok (Dub) Episode 12

Website https://twistmoe.net: Watch Idol Fighter Su-Chi-Pai twistmoe Episode Full english dubbed anime

Tako ni Natta Okaasan Episode Full

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimelol

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe

Scroll to Top