Повторно голем број починати и новозаразени во Грција

пред 2 месеци

Националната организација за јавно здравје на Грција, денеска соопшти 63 смртни случаи од Ковид-19 и 2.422 новозаразени.

Во споредба со вчера, за 43 е зголемен бројот на пациенти приклучени на апарати и денеска изнесува 443.

Од почетокот на епидемијата, од Ковид-19 во Грција починаа 1.228 лица, а регистрирани се вкупно 78.825 случаи.

Share

I'm standing on 1,000,000 lives. (https://gogoanime.be/m/nE1j) Episode 12 at GoGoAnime darling in the franxx gogoanime

Watch World Trigger 2nd Season Episode 1 (https://funimationfree.com/m/5QbY/ep-1) at website https://funimationfree.com funimation app

Scroll to Top