Повторно експлозија во Холандија, трета за два дена

пред 9 месеци

Уште еден супермаркет, трет по ред за два дена, денеска е оштетен во експлозија во холандскиот град Бевервијк,во близина на Амстердам.

Во експлозијата никој не е повреден, а според холандските медиуми супермаркетот е во сопственост на лицето кое е сопственик на вчера опожарениот супермаркет во Алсмер. Сопственикот е од курдско потекло.

Два супермаркета во Холандија вчера се оштетни од експлозии, но во инцидентите никој не е повреден.

Се уште не е познат мотивот за нападите.

Share

Website https://animebee.to: Watch Hunter x Hunter animebee Episode 62 english dubbed anime

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Un-Go Episode 11

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2648505

Ask: https://ask.fm/gogoanimelol

Scroll to Top