Поради Ковид-19 во Каталонија 14 дена ќе бидат затворени баровите и рестораните

пред 8 месеци

Во шпанската покраина Каталонија од денеска во следните 14 дена ќе бидат затворени сите барови и ресторани, а се воведуваат и ограничувања за продавниците и парковите со цел да се запре ширењето на новиот коронавирус.

На рестораните ќе им биде дозволено да служат храна за носење и достава.

Шпанија со приближно 900.000 регистрирани случаи и над 33.000 починати луѓе стана жариште на пандемијата во Западна Европа.

Мадрид и девет околни градови уште од минатата неделасе под делумна блокада.

Share

AnimeTV anime websites: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 23 (https://animetv.cc/m/eWRw/ep-23)

AnimeFreak one piece animefreak: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 99 (https://animefreak.ws/m/Xz9p/ep-99)

Scroll to Top