Починат човек победи на изборите за Парламентот на Северна Дакота

пред 9 месеци

Републиканскиот кандидат Дејвид Андал, кој неодамна починал од новиот коронавирус, победи на парламентарните избори во американската држава Северна Дакота.

Според неофицијални податоци, Дејвид Андал е избран за еден од двајцата претставници на округот Бизмарк во парламентот на Северна Дакота со околу 35 отсто од гласовите.

Бизнисменот и земјоделец Андал (55) починал во октомври од компликации предизвикани од Ковид-19.

Share

GoGoAnime gogoanime boku no hero: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 17 (https://gogoanime.be/m/jpVZ/ep-17)

AnimeTV anime tv kissanime: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 1 (https://animetv.cc/m/ZpeJ/ep-1)

Scroll to Top