По коронавирусот, уште само ова ни требаше, вели градоначалникот Думбовиќ по земјотресот во Хрватска

пред 9 месеци

„Мислам дека Петриња доживеа катастрофа. После војната, после ковидот, само уште овој потрес ни требаше“, изјави градоначалникот на Петриња Даринко Думбовиќ, по силниот земјотрес кој се случија во Хрватска утринава.

Тој ги повика надлежните што побрзо да помогнат.

„Не утре, не денес. Вчера“, изјави тој и апелираше на престрашените граѓани да им се пружи помош.

Земјотресот со јачина од 5 степени по Рихтер се случи на пет километри југозападно од Петриња, близу населбата Страшник, во 6.28 часот утринава.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Green Green kissanime Episode 12 tokyo ghoul kissanime

Website https://wcostream.cc: Watch Nobunaga the Fool (Dub) wcostream Episode 24 black clover wcostream

Idolls! Episode 10

Kodomo no Jikan (TV) (https://animetv.cc/m/ydL) Episode 12

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/kissanimemx

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimelol/

Scroll to Top