Премиерот на Јапонија во посета на Виетнам и Индонезија

пред 11 месец

Новиот јапонски премиер Јошихиде Суга денеска отпатува во Виетнам и Индонезија, во прва официјална посета на странска земја откако ја презеде функцијата од Шинѕо Абе.

Суга се очекува да потпише билатерален договор со Виетнам за одбранбена опрема и трансфер на технологија, во рамките на напорите на Токио да промовира извоз на јапонска воена опрема. Тоа е знак дека Суга е решен да ги следи чекорите на Абе во дипломатијата.

Одлуката за посета на Југоисточна Азија укажува на напорите на Јапонија да се спротивстави на влијанието на Кина и да се изградат посилни економски и одбранбени врски во регионот, што во голема мерка е во согласност со визијата на поранешниот јапонски премиер Шинѕо Абе, коментираат светските медиуми.

Share

Neko nanka Yondemo Konai. Episode 12

Website https://animetv.cc: Watch Obsolete animetv Episode 12 free anime tv

Website https://animebee.to: Watch ChäoS;Child Episode 0 animebee Episode Full animebee

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Ulule: https://www.ulule.com/kissanimemx/#/projects/followed

Social msdn: https://social.msdn.microsoft.com/Profile/gogoanimebe

Scroll to Top