Процесот за отповикување на Трамп продолжува во февруари

пред 1 месец

Американскиот Сенат денеска усвои резолуција за правилата за прелиминарните процедури за судењето за импичмент на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, при што обвинителството и одбраната ќе ги изнесат своите аргументи во писмена форма.

Процесот против Трамп ќе продолжи на 9 февруари.

Осумдесет и тројца сенатори гласаа за резолуцијата, а 17 се изјаснија против.

Седницата на Горниот дом на законодавниот дом на земјата беше пренесуван во живо од американските телевизиски куќи.

Share

In Another World With My Smartphone (Dub) Episode 12 at website https://animefreak.ws. See more kiss anime freak

Watch Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full at AnimeHeaven animeheaven dragon ball

Scroll to Top