Путин ги осуди нападите во Виена

пред 7 месеци

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го осуди нападот во Виена и истакна дека е подготвен да ја засили соработката со Австрија и другите земји во борбата против тероризмот.

Во телеграмата испратена до австрискиот канцелар Себастијан Курц, Путин го нарече нападот „сурово и цинично злосторство“.

Во синоќешниот напад во Виена загинаа четири лица, а 17 се повредени.

Share

KissAnime legend of korra kissanime: Fairy Tail Episode 175

WCOStream black clover wcostream: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 5

Scroll to Top