Путин ги повика шефовите на дипломатиите на Ерменија и Азербејџан во Москва

пред 3 месеци

Рускиот претседателот Владимир Путин ги повика денеска во Москва министрите за надворешни работи на Азербејџан и Ерменија, на разговори за надминување на ситуацијата во Нагорно-Карабах, го пренесоа руските медиуми соопштението на Кремљ Тасс јавубва дека поканата, според Кремљ, уследи по разговорите меѓу лидерите на трите земји. „По серијата телефонски разговори меѓу азербејџанскиот претседател Илхам Алиев и ерменскиот премиер Никола Пашинијан, рускиот претседател Владимир Путин повика на запирање на воените акции во конфликтот во Нагорно Карабах“, се наведува во соопштението на Кремљ. Текстот Путин ги повика шефовите на дипломатиите на Ерменија и Азербејџан во Москва е превземен од А1он .

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top