Рекорден број на новозаразени во Украина

пред 8 месеци

Украина регистрира рекордни 15.331 нов случај на Ковид-19 во изминатите 24 часа, соопшти денеска министерот за здравство Максим Степанов.

Претходно, најголемиот број новозаразени беше потврден на 21 ноември кога изнесуваше 14.580.

Степанов рече дека од почетокот на пандемијата, во Украина се потврдени вкупно 677.189 случаи на коронавирус и оти починале 11.717 лица.

Share

AnimeDao animedao pokemon: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 3

WCOStream wcostream: The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13

Scroll to Top