Романскиот претседател Јоханис ја прими вакцината против Ковид-19

пред 5 месеци

Романскиот претседател Клаус Јоханис денеска ја прими вакцината против коронавирусот.

Откако го напушти центарот за вакцинација во болницата „Керол Давила“, Јоханис изјави дека вакцината е безбедна и додаде дека имунизацијата и третманот во согласност со рестриктивните мерки ќе ги „извлечат“ луѓето од пандемијата, пренесува Аџерпрес.

-Тоа е едноставна процедура, не боли и сакам да истакнам дека оваа вакцина е безбедна, ефикасна и им препорачувам на сите да се вакцинираат, рече Јоханис.

Втората фаза од кампањата за вакцинација против Ковид-19 во Романија почна денеска, а вестите во Аџерпрес не прецизираат која вакцина ја примил Јоханис.

Share

AniWatch watch anime: Watch Fire Force Season 2 Episode 12 (https://aniwatch.pro/m/NgWo/ep-12)

ANIMEFLIX animeflix attack on titan: Watch Banana Fish Episode 13 (https://animeflix.nl/m/gyXv/ep-13)

Scroll to Top