Русија со потерница ја бара белоруската опозиционерка Тихановскаја, Москва не открива што згрешила

пред 3 месеци

Кандидатката на белоруската опозиција на неодамнешните претседателски избори во државата, Светлана Тихановскаја, е ставена на списокот на барани лица во Русија.

Руски медиуми јавија дека лидерката на опозицијата Тихановскаја, по која е распишана потерница, „се бара според член од Кривичниот законик“, но не е прецизирано кој член.

Главната противничка на претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, на изборите на 9 август, во родната земја беше обвинета во Белорусија за нарушување на националната безбедност.

Share

One Punch Man 2nd Season Episode 12 at AnimeHeaven animeheaven bleach

Watch The Promised Neverland Episode 10 (https://animeplanet.cc/m/E53Z/ep-10) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet free

Scroll to Top