Русија тврди дека произвела прототип на вакцина против ХИВ/СИДА

пред 2 месеци

Русија има прототип на вакција против ХИВ, изјави денеска шефицата на руската државна Служба за надзор на пазарот и заштита на потрошувачите „Роспотребнадзор“, Ана Попова.

– Русија повеќе години работи на вакцина против ХИВ. Имаме свои прототипови, своја вакцина, истакна Попова.

Таа додаде дека покрај другите на вакцина против ХИВ работат и научниците од државниот институт Вектор.

Share

Bleach (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/B59N) Episode 366 at Crunchyroll free crunchyroll reddit

Watch Dragon Ball Z Episode 166 (https://animeflix.nl/m/2EOe/ep-166) at website https://animeflix.nl. See more animeflix hero academia

Scroll to Top