Рускиот воен суд го осуди регрутот кој уби осум војници на 24,5 години затвор

пред 8 месеци

Руски воен суд денеска осуди на 24,5 години затвор војник кој уби осум лица во воена база во Сибир во октомври 2019 година.

– Рамил Шамсутдинов е осуден на 26 години и шест месеци строга затворска казна, објави воениот суд во Чита, на рускиот Далечен исток.

Тој отвори оган во октомври 2019 година кога презеде стража во воената база каде што служеше и уби осум војници, вклучувајќи и двајца офицери и рани две лица.

Војникот, кој во време на убиството имаше 19 години неколку недели по убиството, изјави дека тоа го сторил поради „пеколот“ низ кој поминувал вознемируван, како и други воени регрути од армиските претставници.

– Жал ми е што не можев да се воздржам и што избрав екстремна мерка, но немав избор, изјави Шамсутдинов во отвореното писмо објавено на социјалните мрежи, додавајќи дека повторно се нашол во „пеколот“.

Share

Genshiken 2 (Dub) Episode 12

Website https://animefreak.ws: Watch Maze: The Mega-Burst Space OVA animefreak Episode 2 animes online

AnimeTV: Minami-ke Omatase anime episode Full online free at https://animetv.cc the god of high school animetv

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Kissanimemx-95 webselfsite: https://kissanimemx-95.webselfsite.net/

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimebe

Scroll to Top