Руските научните тврдат: Змиски отров помага против Ковид-19

пред 8 месеци

Руските научници од Институтот за биоорганска хемија при Руската академија на науките тврдат дека фермент од змиски отров помага во лекувањето на заразените лица со Ковид-19.

Истражувањето покажало дека отровот од црната змија (Vipera nikolskii) има можна вируцидна активност против Ковид-19.

Тој вид змија воглавно живее во југозападна Русија и во Украина.

Научниците тврдат дека отровот од црната змија би можело да стане перспективно средство за создавање на нов лек против Ковид-19.

Share

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime: To LOVE Ru Darkness anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime death parade

AnimeTV: Gatchaman Crowds: Embrace anime episode Full online free at https://animetv.cc online anime tv

Website https://animepahe.cc: Watch Paradise Kiss (Dub) animepahe Episode 12 anime websites

Play: https://www.play.fm/kissanimemx

Youmagine: https://www.youmagine.com/gogoanimebe/

Scroll to Top