САД: Дедо Мраз, сепак, не мора да прими вакцина против Ковид-19

пред 9 месеци

Дедо Мраз, сепак, нема да мора да се вакцинира како заштита од коронавирусот, сметаат стручни лица од американското здравство.

Властите во САД претходно најавија дека луѓето што во предновогодишниот период работат како дедомразовци и џуџиња во трговските центри, ќе бидат меѓу првите во редот за вакцина. Како што пренесуваат западни медиуми, претседателот Доналд Трамп уверувал дека вакцината против Ковид-19 ќе биде готова и одобрена до ноември, но сега постои сомнеж за нивната делотворност и безбедност.

Речиси е извесно дека вакцината против коронавирусот ќе биде одобрена кон средината на ноември, и први во тој ред се здравствените работници. Американските власти нагласуваат оти таа нема да е задолжителна, но ја препорачуваат, особено за луѓето кои се во првите борбени редови против пандемијата.

Share

4Anime toilet bound hanako kun 4anime: Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 3

AnimeTV google anime tv: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 14 (https://animetv.cc/m/WLG2/ep-14)

Scroll to Top