Свлечиште затрупа автобус со 15 патници во Пакистан

пред 5 месеци

Автобус со 15 патници денеска беше затрупан со кал и камења од одрон во северниот дел на Пакистан.

Спасувачки екипи во моментов се обидуваат да извлечат евентуални преживеани, јавија локалните медиуми.

Официјалниот претставник на локалната полиција Вакил Кан изјави дека автобусот на планинскиот пат од градот Равалпинди до градот Скарду паднал во ров и веднаш исчезнал во тони кал и камења. Тој оцени дека шансите некој од патниците да ја преживее оваа катастрофа се многу мали.

Share

Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode 2 Preview at AnimeHeaven dragon ball z anime heaven

Watch Naruto Episode 26 (https://crunchyrollfree.com/m/xZbz/ep-26) at Crunchyroll free account crunchyroll

Scroll to Top