Синот на Бајден повторно цел на истрага на американските истражни органи

пред 6 месеци

По неколкумесечна суспензија, американските федерални истражни тела повторно отворија истрага против Хантер Бајден, синот на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден.

По препорака на Министерството за правда на САД, истрагата беше прекината и сите активности што може да влијаат на исходот од претседателските избори во САД беа забранети.

Сега кога завршија претседателските избори, истрагата против Хантер Бајден влегува во нова фаза, а Федералното обвинителство во Делавер, даночната служба и ФБИ преземаат нови чекори и повикуваат сведоци и соработници на Хантер Бајден, јави Си-Ен-Ен повикувајќи се на добро информиран извор близок до истрагата.

„Вчера за првпат слушнав дека обвинителството во Делавер, исто така, вчера ги извести моите правни застапници дека истрагата на даночната служба е одмрзната. Мислам дека ова е многу сериозно, но убеден сум за објективна и професионална истрага извршена законски и соодветно во секој поглед, дури и кога станува збор за даноците“, стои во официјалното соопштение на Хантер Бајден, пренесе Си-Ен-Ен.

Некои од сомнителните трансакции поврзани со деловно работење во Кина, за кои е осомничен синот на новоизбраниот американски претседател, вклучуваат и лица за кои ФБИ смета дека имаат разузнавачки интерес.

Share

AnimeFreak anime freak tv: Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 13

GoGoAnime gogoanime 9: Banana Fish Episode 24

Scroll to Top