Словенечкиот министер за животна средина позитивен на коронавирусот

пред 6 месеци

Словенечкиот министер за заштита на животната средина Андреј Визјак денеска соопшти дека е позитивен на коронавирусот.

Тој од 27 октомври е во самоизолација, но како што рече, се чувствува добро и нема симптоми на болеста.

Визјак тој не е сигурен како се заразил, но претпоставува дека тоа се случило по контакт со жена во општата болница во Брежице.

Share

4Anime watch anime dub: Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

AnimeFreak animefreak death note: My Hero Academia 3 (Dub) Episode 25

Scroll to Top