Советниците на Бајден на разговори со производителите на лекови против коронавирусот

пред 11 месец

Советниците за здравство на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден разговараа со раководителите на производителите на лекови за владината програма „Ворп Спид“ со цел да се забрза развојот на можен третман за вирусот Ковид-19, изјави портпаролот на Бајден, Ендру Бејтс.

– Новоизбраниот претседател Џо Бајден е апсолутно посветен да помогне во развивањето на безбедна и ефикасна вакцина против коронавирус што е можно поскоро, а здравствените советници за кампањата беа информирани од компаниите кои работат на производство на вакцини за да ги известат за процесот, рече Бејтс.

Советниците на Бајден во септември и октомври се состанаа со сите производители на вакцини и лекови против коронавирус.

Share

AnimeDao: Jaku-Chara Tomozaki-kun Specials anime episode 2 online free at https://animedao.nl god of highschool animedao

Watch Food Wars! The Fifth Plate Episode 13

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Watch Purple Eyes in the Dark Episode Full

Instapaper: https://www.instapaper.com/p/9171493

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/kissanimemx

Scroll to Top