Солун и Серес во целосен двонеделен карантин, отворени ќе бидат само училиштата

пред 7 месеци

Во грчките градови Солун и Серес, од утре наутро се воведува целосен карантин, со дозволено движење за граѓаните само со испратена смс порака, полициски час од 21 до пет часот наутро, забрана за меѓународни и домашни летови, а единствено отворени ќе бидат само училиштата, јави дописничката на МИА од Атина.

Новите мерки ќе бидат во сила следните две седмици, а денеска ги соопшти владиниот портпарол Стелиос Пецас на редовниот брифинг со новинарите, кој рече дека ситуацијата во Солун и во одредени други региони, е „особено сериозна за јавното здравје“.

Share

ANIMEFLIX watch anime free: Fairy Tail (Dub) Episode 175

AnimeHeaven anime sites: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12

Scroll to Top