Со кауција ослободен од притвор полицаецот обвинет за убиството на Флојд

пред 5 месеци

Со кауција од еден милион долари од притвор е ослободен Дерек Чаувин, поранешниот полицаец обвинет за убиството на Афроамериканецот, Џорџ Флојд во Минесота.

Чаувин по уплатената кауција излезе од затворот во сојузната американска држава Минесота. Тој е обвинет за второстепено убиство на Флојд, а судењето се очекува да почне следната година.

Тој беше еден одчетворицата полицајци обвинети за убиството на Флојд при обид за насилно апсење.

Смртта на Флојд предизвика бран антирасистички протести во САД и ширум светот.

Share

Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 1 at KissAnime darling in the franxx kissanime

Watch A Silent Voice Episode Full (https://animeflix.nl/m/N3py/ep-1) at website https://animeflix.nl. See more animeflix detective conan

Scroll to Top