Степанијан: Тензиите во Нагорно-Карабах не попуштаат

пред 3 месеци

Тензиите во регионот Нагорно Карабах и денеска се на доста високо ниво, соопшти утринава ерменската министерка за одбрана, Шушан Степанијан. „Останува напната ситуацијата на линијата на разграничување со Азербејџан. Операциите и тактичките операции не се променети. Провокациите продолжуваат, а во некои сектори на фронтот имаше и размена на артилериски оган”, напиша таа на Фејсбук, пренесе Тасс. Министерката додаде дека од азербејџанска страна и имало напади врз населени места. „Одбраната на Нагорно Карабах има целосна контрола врз операциите и тактичките ситуации и е подготвена за секое сценарио“, додаде ерменската министерка за одбрана во својот пост на Фејбук. Текстот Степанијан: Тензиите во Нагорно-Карабах не попуштаат е превземен од А1он .

Share

Naruto (Dub) (https://funimationfree.com/m/GY7) Episode 220 at Funimation funimation and crunchyroll

The Testament of Sister New Devil (Dub) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime my hero

Scroll to Top