Тачи повторно ќе се појави пред судот во Хаг

пред 10 месеци

Следното рочиште на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи во Специјалниот суд во Хаг е закажано за 18 ноември.

Ова го објави судот во Хаг, пренесува ТВ „Клан Косова“.

Во календарот на закажани рочишта на Специјализираните комори е наведено 18 ноември, кога Тачи повторно ќе биде во судницата.

Рочиштето е закажано да започне во 11 часот.

Share

GoGoAnime: Maison Ikkoku (Dub) anime episode 96 online free at https://gogoanime.be steins gate gogoanime

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?: Is It Wrong to Expect a Hot Spring in a Dungeon? (Dub) Episode Full

Paprika (Dub) Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Kino's Journey 4anime Episode 13 4anime bleach

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/kissanimemx.225795/#about

Band: https://band.us/band/84366909

Scroll to Top